piątek, 6 września 2013

Slank - podsumowanie programu "Zmień siebie i swoje ciało w 30 dni"

Miesiąc temu zarejestrowałam się na portalu Slank.pl.
Portal mało znany, ale rozwijający się. W czasie miesiąca pojawiła się bowiem nowa misja treningowa, a w tym miesiącu pojawić się ma zakładka talerz (czyli o żywieniu) i w przygotowaniu jest kolejna misja treningowa.
Wszystkie opcje portalu są w tej chwili darmowe, więc czemu by nie skorzystać i nie zarejestrować się.

Na chwilę obecną w portalu są obecne 4 misje treningowe. Każda trwa 30 dni. Za ukończenie misji i każdego zaliczonego dnia dostaje się punkty. W przyszłości podobno jeśli wejdzie opcja płatna, będzie można wymieniać punkty na usługi, co będzie fajną sprawą, więc warto zbierać punkty i zaliczać treningi. :)

Jako pierwszą misję wybrałam "Zmień siebie i swoje ciało w 30 dni" , czyli misję z Kasią i Martą, elementarną misję, od której powinien zaczynać każdy slankowicz.


Kasia jest dietetykiem a Marta trenerką fitness. Celem programu jest nie tylko schudnięcie i przyspieszenie metabolizmu, ale i „uzależnienie”  od zdrowego odżywiania. Realizując misję, zdobędziesz też wiedzę, która pozwoli Ci pewnie kroczyć w kierunku właściwej wagi i świetnej sylwetki.

 Jak wygląda dzień programu?
Rano w naszym dzienniku pojawia filmik do ćwiczeń z Martą. W pierwszym tygodniu są to krótkie ćwiczenia 7minutowe, mające nauczyć m.in. poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Są to typowe ćwiczenia rozgrzewkowe. Później, w kolejnych tygodniach czas trwania ćwiczeń się wydłuża, aż do 1godziny, a program ćwiczeń jest urozmaicony, np. ćwiczymy brzuch i plecy jednego dnia, mamy też pilates, aerobox, czyli coś a'la cardio kickboxing Jillian.
O 18 pojawia się filmik z poradami Kasi dotyczącymi odżywiania. Kasia instruuje nas, ile wody pić, jak się odżywiać, codziennie nowy filmik, codziennie nowe wymagania dotyczące diety. Nowe nawyki żywieniowe wdrażamy więc powoli.
To dzięki Kasi dowiedziałam się m.in. że piję za mało wody, bo dla mnie, osoby odchudzającej, 1.5l wody to za mało - należy pić 40ml wody na każdy 1kg masy ciała.
Dodatkowo przy omawianych tematach, jak np. białko, węgle czy błonnik, pod filmikiem po obejrzeniu pojawiają się tablice z zawartością IG czy wartości białka i błonnika w produktach, tak żebyśmy mogli z taką tabelą wybrać się na zakupy. Fajna sprawa. :)
Wieczorem, na 2 godz. przed podaną godziną pójścia spać, pojawia się natomiast ankieta, mająca sprawdzić, czy wykonaliśmy zadania.

Pojawiają się pytania typu:
Czy wybierałaś odpowiednie pokarmy węglowodanowe? (wybierałam węglowodany złożone, o jak najniższym IG)
Ile wody wypiłaś? (2 szklanki po obudzeniu, 3/4 zapotrzebowania do 14 i resztę do wieczora)
Czy zrealizowałaś zapotrzebowanie na białko?  (w 4-5 posiłkach białko zwierzęce i minimum w jednym z nich roślinne)
Czy wykonałaś 60-minutowy trening z filmiku?
Czy wciągałaś brzuch w ciągu dnia?   

A wirtualny trener przypomina o co tygodniowych pomiarach wagi.

 Podsumowując, misja z Kasią i Martą to kopalnia wiedzy, przede wszystkim o zdrowym odżywianiu. Dla zaawansowanych ćwiczenia z Martą są lekkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać inne ćwiczenia, zwłaszcza że na portalu zamieszczone są dodatkowe filmiki z ćwiczeniami nie wchodzącymi w skład misji.

Oprócz misji "Zmień siebie i swoje ciało w 30 dni" są też dostępne inne misje.
Dziś zapisałam się na misje "Siódme poty dla pięknej sylwetki" z Anką Baśkiewicz. W skład programu wchodzi 15 dynamicznych zestawów treningowych, mających pomóc w utracie centymetrów. Dużo naczytałam się o skuteczności programu, mam zamiar sprawdzić to na sobie.
Jest też misja "Pokochaj bieganie" Rafała Milczarka dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem, schudnąć i wysmuklić sylwetkę. Została przygotowana z myślą o osobach, które nigdy dotąd nie biegały ale też o tych, którzy chcieliby powrócić do biegania po dłuższej przerwie. Planowałam rozpocząć ją teraz, ale zacznę w październiku jak skończę zestawy z Anią.
Oraz trening dla bardziej zaawansowanych, na który mam ochotę, ale wiem, że jeszcze nie dam rady - "Pożegnanie z tłuszczykiem - powitanie smukłej sylwetki" Michała Derlickiego. Bardzo intensywny program treningowy, skupiający się na ogólnym rozwoju całego ciała, łączący elementy izometrii i treningu obwodowego oraz interwałowego, przeznaczony dla tych, którzy chcą jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy, ale też poprawić kondycję i wytrzymałość. Podobno Michał Derlicki daje nieźle popalić, a pot leje się litrami.

A jakie minusy portalu? Zauważyłam dotychczas tylko 1 - po zakończeniu misji filmiki znikają z twojej tablicy, więc trzeba robić notatki. Misje za to można  powtarzać do woli.

Tak więc od jutra ćwiczę z Anią Baśkiewicz, co drugi dzień po ok.40 min.
Liczę na dalszą utratę centymetrów.

Ktoś ćwiczył już na slank? A może przyłączy się do mnie teraz i od jutra razem zaczniemy ćwiczenia z Anią? Zapraszam, w grupie raźniej. :)

.A

5 komentarzy:

 1. Świetna strona, nigdy o niej nie słyszała, ale warto przetestować! Dzięki :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. czy to jest płatne?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zalogowałam się :) Zaczynam od jutra od tego programu, co Ty polecałaś zaczynać :) Pewnie w święta będzie mega ciężko przestrzegać diety, no ale cóż :) Liczę, że zrzucę ze 3 kg do sylwestra :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że jeśli nie będziesz jadła w święta słodkiego ciasta to na pewno wytrwasz. Generalnie chodzi o to w misji z Kasią i Martą, żeby jak najzdrowiej jeść, zalecaną ilość białka, równe posiłki, dużo wody etc. A to wszystko da się zrealizować nawet w czasie świąt.

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...